TARİHÇE

1991 yılında Yorum Dershanesi olarak kurulan kurumumuz, aynı zamanda 2015-2019 yılları arasında Denizli’nin ilk Temel lisesi olma özelliğini taşımaktadır.

 2019 yılından itibaren ise Yenişehir mahallesi Ziya Tıkıroğlu caddesi no:7 Denizli adresinde YORUM ANADOLU LİSESİ  ve Altıntop mahallesi Melek pazarı Kültürhan adresinde de YORUM KURS olarak SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERE hizmet vermeye devam etmektedir.

  Denizli’nin eğitimdeki aydınlık yüzü Yorum Eğitim Kurumları binlerce öğrenciyi sınava hazırlamaya devam ediyor.

 28 yıllık dershanecilik deneyimini okula aktarıp Denizli’nin ilk Temel Lisesi olarak değişimin öncüsü olan kurumumuz 2019 yılından itibaren ise,  Hem YORUM KURS hem de YORUM ANADOLU LİSESİ olarak Denizli’de eğitimin aydınlık yüzünü temsil ediyor.


SABRİ YILDIZ – Eğitimci-KURUCU TEMSİLCİSİ


          1958 yılında Uşak Karahallı’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Denizli’de tamamladı. Eğitim Enstitüsünü bitirdikten sonra 8 yıl Malatya’da Milli Eğitime bağlı okullarda öğretmen ve müdür olarak görev yaptı. 1986 yılında Milli Eğitimdeki görevinden istifa ederek 6 yıl dershane öğretmeni olarak görev yaptı. 1991 yılında kurulan Denizli Yorum Dershanesi’nin 5 kurucusundan biridir.

            1995’ten itibaren Yorum Dershanesi’nin yönetim kurulu başkanı oldu, halen yönetim kurulu başkanı olarak devam etmektedir. Yorum Dershanesi, eğitimin değişik alanlarında da faaliyet göstermek için Yorum Eğitim Kurumlarına dönüştürdü. Prof. Dr. Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim Akademisinin markası olan Denizli Küçük Şeyler Anaokulunu açtı. Yorum Eğitim Kurumları dershane ve okul alanında hizmet verdi.

        Eğitim işletmeciliğinin yanında;Atatürkçü Düşünce Derneği 2. Başkanlığı(1998-2002),Denizli Dershaneler Derneği Başkanlığı(2007 –2011).. Halen, ulusal derneklerden Ankara merkezli ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği, Denizli Eğitim kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini aktif olarak yapmaktadır.


yükleniyor..