ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Yorum Eğitim Kurumları öğretmenleri, Şiir Otel’de bir araya geldi.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Yorum Temel Lisesi Öğretmenler günü nedeniyle, emekli öğretmenlerini ve yeni kadrosunu bir araya getirdi.24 Kasım Öğretmenler gününde öğlen saatlerinde bir araya gelen  eski kurucu müdür Muzaffer Gülmez, eski müdür Bekir Kılınç, öğretmen önderlerinden Ahmet Fuat Özkan ve Yorum’un şimdiki Kurucu Müdürü Sabri Yıldız ve Öğretmenler, öğretmenler gününün anlam ve önemine uygun güzel bir sohbette bulundular. Yorum’un emekli öğretmenleri engin tecrübelerini yeni kadrosuyla paylaştı.

 Öğretmen önderlerinden Ahmet Fuat Özkan:’Eğitimin dinamik bir yapıda olduğunu bu yüzden öğretmenlerin yeniliklere açık olması gerektiğinden bahsederek, günümüzde artık Öğretmen merkezli değil,öğrenci’nin sorunlarına çözüm olacak bir sistemin uygulanmasının daha uygun olacağından söz etti.Eski kurucu müdür Muzaffer Gülmez ise:’Önceden tek kaynağın öğretmen olduğunu fakat artık teknolojik gelişmelerden dolayı bilgiye ulaşmanın çok daha kolay olduğunun altını çizerek,öğretmenlerin bütün kaynakları hakkında bilgi sahibi olması gerektiğinden bahsetti.Eğitimin aydınlık yüzü olmayı hedefleyerek yola çıkan öğretmenlerin bu ilkesi, genç kadroya ilham kaynağı oldu.Çağdaş,laik bir eğitimde yoluna devam eden Yorum ailesi daha sonra da kutlamalarına devam etti.

 

Yorum Temel Lisesi öğretmenleri, akşam saatlerinde ise  Şiir Otel’de bir araya geldi. Kurucu müdür Sabri Yıldız,Müdür Ahmet Beşenk ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen yemekte öğretmenler günü büyük bir coşkuyla kutlandı.Güzel sohbetlerle başlayan gece müzik ve eğlence ile devam etti.

Gecede diğer meslektaşlarıyla da bir araya gelen Yorum Lisesi genç ve dinamik kadrosuyla dikkatleri üzerine çekti.

25.11.2016 13:16
yükleniyor..